Koel Jeugdzorg & JGGZ

Jongeren met problemen

Groepsbehandeling voor ouders van pubers start 15 september van 10 tot 12 uur op Louis Couperusstraat 5 in Alkmaar

Als ouder kun je je soms machteloos voelen wanneer je kind onveilig gedrag vertoont, zoals angst, agressie, schoolweigering of computerverslaving. Goedbedoelde adviezen helpen niet altijd en veel ouders worstelen jaren voordat ze hulp zoeken. Ze proberen een balans te vinden tussen strenge opvoeding en passief toekijken, wat beiden niet ideaal zijn.
 
Bij Koel Jeugdzorg zijn onze professionals opgeleid in de methode ‘Verbindend Gezag – Geweldloos Verzet’, ontwikkeld door psycholoog Haim Omer, die goede resultaten heeft behaald in verschillende landen. Wij bieden jaarlijks meerdere  groepsbehandelingen aan voor ouders. Tijdens de sessies leren ouders werken met vijf belangrijke pijlers: aanwezigheid, de-escalatie, herstel van de relatie, steun en verzet. Het doel is om ouders te helpen kalm en vastbesloten te blijven en minder te reageren vanuit boosheid of angst. Ouders geven aan dat ze zich na deze behandeling meer ontspannen en sterker voelen, en beter verbonden met elkaar, hun kind en de omgeving.
We begrijpen dat het bespreken van problemen in een groep moeilijk kan zijn, maar onderlinge steun en herkenning zijn essentieel in dit traject. Dit wordt vaak benadrukt in de evaluaties met ouders.

Praktische Informatie

We werken in een veilige groep van maximaal 16 opvoeders van jeugdigen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. 
Vanaf 15 september is de volgende training gepland op dinsdagochtenden van 10.00 tot 12.00 uur in Alkmaar aan de Louis Couperusstraat 5.
Data van de groepstraining zijn:
15-09; 06-10; 20-10; 03-11; 17-11; 08-12; 05-01; 19-01.  

Het zijn 8 bijeenkomsten in de groep op kantoor. Daarnaast zijn er 8 tussentijdse individuele gesprekken online of op de locatie. 
 
De intake van 75 min is op kantoor. 
de data hiervoor zijn in overleg

Aanmeldprocedure

aanvragen om deel te nemen kan via aanvragen@koeljeugdzorg.nl